HISTORIA:

Firma RUTHMANN może spojrzeć wstecz na 113 lat udokumentowanej historii. Wszystko zaczęło się gdy Anton RUTHMANN założył firmę w 1901 roku. Razem ze wspólnikiem otworzył sklep z rowerami i maszynami do szycia. Po dwóch wojnach światowych, druga generacja rodziny RUTHMANN przejęła kontrolę nad firmą. Firma RUTHMANN przez wiele lat opracowywała i produkowała wózki transportowe i straganiarskie, ale w 1949 roku wprowadziła na rynek pierwszy CARGO LOADER® (Hubwagen).

W 1965 roku, RUTHMANN opracował pierwszy CARGOLOADER® z wymienną przestrzenią ładunkową, stosowany profesjonalnie jako system kontenerowy. Dziś CARGOLOADER® jest przykładem ultra-nowoczesnego systemu dystrybucji towarów częstego załadunku i rozładunku na krótkich i średnich trasach. Oferuje on możliwość oszczędności kosztów do 40% w porównaniu do konwencjonalnych systemów transportowych (samochodów ciężarowych z klapami załadowczymi).

W 1954 roku, położono podwaliny dla sukcesu, którym RUTHMANN cieszy się dziś. Firma stworzyła pierwszy podnośnik koszowy - STEIGER®, który zakupiło niemieckie miasto Duisburg. Z tym krokiem, wzrost, nowoczesna technologia i globalizacja stała się głównym celem firmy.

Do dziś RUTHMANN wyznacza nowe standardy doskonałości parametrów technicznych i innowacji ze swoimi podnośnikami koszowymi STEIGER®. Jako lider branży, RUTHMANN wyprodukował podnośnik koszowy o niepokonanych dotąd możliwościach i wysokości roboczej 100 metrów. Przez dziesięciolecia marka STEIGER® była synonimem podnośników koszowych w Niemczech.