AKTUALNOŚCI:

WYWIAD Z CHRISTIANEM GERKENEM

Pod koniec 2013 r., Gerken GmbH - znana na całym świecie firma z Düsseldorfu (Niemcy), zajmująca się wynajmem platform roboczych - postanowiła zainwestować lwią część swojego budżetu 2014 w renomowane podnośniki koszowe RUTHMANN.

Umowa obejmuje szeroką gamę modeli Ruthmann w kategoriach 3,5 t i 7,49 t. Gerken zamówił wiele najlepiej sprzedających się modeli - T 330, TBR 220, TB 220.2 i TB 270. Różne modele z bardzo udanej serii HEIGHT performance (na podwoziach 18 t, 26 t, 33 t) o wysokości roboczej od 38 - 63 m zostały również zamówione. Dostawy rozpoczęły się w kwietniu 2014 roku.

Rozmawialiśmy z Christianem Gerkenem, aby dowiedzieć się, dlaczego złożył tak duże zamówienie. To jest przecież jedno z największych pojedynczych zleceń kiedykolwiek odnotowanych w 110-letniej historii RUTHMANN.

 

 

(na zdjęciu: Christian Gerken)

Pytanie: "Panie Gerken, w ramach swojej ekspansji i inicjatywy inwestycyjnej wymiany sprzętu, zdecydował się Pan zamówić podnośniki RUTHMANN Steiger® o wartości ponad 5 mln euro. Jakie były czynniki decydujące?"

Christian Gerken: "Mieliśmy modele z serii HEIGHT performance - Steiger® T 460, T 540 i T 720 - w naszej flocie wynajmu od jakiegoś czasu. Są one bardzo popularne wśród naszych klientów ze względu na ogromne zasięgi, które posiadają, gdy pracuje się na wysokich obiektach. Jesteśmy zobowiązani do dostarczenia w pełni profesjonalnych maszyn umożliwiających wykonywanie trudnych zleceń. Oferujemy klientom produkty najwyższej jakości w każdej kategorii. Dlatego zwiększyliśmy asortyment dużych maszyn w naszym programie wynajmu. Jesteśmy teraz jedyną firmą wynajmującą, która posiada pełną gamę innowacyjnych produktów RUTHMANN o wysokościach roboczych od 38 do 72 metrów. To daje nam zdecydowaną przewagę konkurencyjną."

Pytanie: "Zauważyliśmy, że zwrócił Pan szczególną uwagę na grupę podnośników 40-metrów. Dlaczego tak jest? "

Christian Gerken: "Widzieliśmy, zwiększone zapotrzebowanie w zleceniach związanych z rozwojem sieci komórkowej. Ten wzrost popytu może być przypisany do systematycznego rozwoju sieci przesyłowych LTE. Operatorzy sieci często opierają się na platformach roboczych w klasie 40 m. Z T 460 i T 400 - model, który zadebiutuje w czerwcu 2014 roku, RUTHMANN mocno skoncentrował się na tej ważnej kategorii. Nie czekając na efekt finalny, zamówiliśmy już kilka modeli T 400".

Pytanie: Zwiększyła się także ilość wybranych przez Pana podnośników RUTHMANN montowanych na samochodach w kategorii 3,5 t oraz 7,49 t. Czy może Pan nam powiedzieć dlaczego?"

Christian Gerken: Jesteśmy zawsze na bieżąco technologicznie. Tak jest w przypadku nie tylko dużych maszyn, ale także naszych podstawowych podnośników. 

Większość podestów zamontowanych na podwoziach w klasie 3,5 t DMC należy do tej grupy. Z mistrzami zasięgu i wysokości roboczej - TBR 220 i TB 270 - RUTHMANN również dostarcza najpotężniejsze i najwydajniejsze maszyny w tej kategorii. Te zaawansowane technologiczne podnośniki STEIGER® mają kompaktowe wymiary i wyjątkowe możliwości robocze. Są one idealnym rozwiązaniem dla wszystkich naszych klientów, w tym rzemieślników, przedsiębiorstw przemysłowych i gmin.

Zamówiliśmy szesnaście nowych podnośników TBR 220. Ten innowacyjny model posiada parametry, które do niedawna były dostępne tylko w kategorii 7,49 t.

T 330, zamontowany na podwoziu 7,49 t, jest również istotnym elementem naszej floty wynajmu. Ten wszechstronny podest to idealne połączenie pomiędzy naszymi dużymi maszynami i podestami bazowymi (3.5 t). 

Z tymi obecnymi mistrzami świata w naszej flocie, jesteśmy w stanie zwiększyć nasze możliwości najmu i przychody ze sprzedaży.

Pytanie: "Czy są jakieś inne powody zakupu produktów RUTHMANN?"

Christian Gerken: Doskonały serwis RUTHMANN był kolejnym czynnikiem decydującym. Tutaj RUTHMANN ustala ostateczny punkt odniesienia. Ich osiem własnych, fabrycznych punktów serwisowych w Niemczech, Austrii i Francji, a także mobilny serwis RUTHMANN, odegrały znaczącą rolę w procesie podejmowania decyzji. Czy maszyny są wynajmowane z naszych lokalizacji w Niemczech czy w innych krajach, RUTHMANN, z wysoko wykwalifikowanymi pracownikami i szybką dostawą części zamiennych, jest zawsze do dyspozycji".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W roku 2012, firma Gerken była jedną z pierwszych zamawiających podnośnik z nowej serii HEIGHT performance.
na zdjęciu: ich STEIGER® T 460 zamontowany na podwoziu MAN z napędem na wszystkie koła.

 

Pytanie: "Wspomniał Pan o zaletach swoich nowych podnośników RUTHMANN STEIGER®. Inni producenci również dostarczają maszyny ze znakomitymi parametrami. Jaka jest różnica?"

Christian Gerken: "Wiele innych, dużych podnośników koszowych to maszyny technicznie przestarzałe, nie są tak uniwersalne i mają mniejsze możliwości robocze. Seria HEIGHT performance, firmy RUTHMANN, ustanawia ostateczny punkt odniesienia. Innowacyjne górne ramię - do 20 m długości - z jego ruchomym wysięgnikiem, tworzy rzeczywistą różnicę.

Ponadto RUTHMANN wykorzystuje najbardziej zaawansowane technologicznie metody produkcji stali. Spójrzmy na przykład na T 720. Ten niesamowity model uzupełnia naszą flotę wynajmu od połowy ubiegłego roku. Był w ciągłej eksploatacji od dnia dostawy. Niesamowity zasięg T 720, gdy pracuje ponad przeszkodami jest zdumiewający. Jest on używany do największej gamy zadań tutaj w Niemczech oraz w innych krajach. Zadania specjalne m.in. konserwacja turbin wiatrowych, montaż scen dla dużych wydarzeń specjalnych i czyszczenia/konserwacji na dużych budynkach. Nasi klienci są bardziej niż zadowoleni!"

Pytanie: "W porównaniu do innych producentów, na które wymagania klientów lepiej odpowiedział RUTHMANN?"

Christian Gerken: "Nasze obszerne zamówienie powodowane było również rosnącym popytem na podnośniki koszowe na podwoziach terenowych. RUTHMANN był również w stanie spełnić te wymagania bez żadnego problemu. Modele RUTHMANN STEIGER są uniwersalnymi geniuszami. Możliwość zabudowy na różnych podwoziach zapewnia bezpieczne i wydajne działanie w trudnym terenie (napęd na wszystkie koła) lub w wąskich uliczkach i zaułkach. Poza tym RUTHMANN posiada do wyboru szeroką gamę samochodów ciężarowych różnych marek i modeli."

Pytanie: "Panie Gerken, proszę powiedzieć nam coś o przyszłości swojej firmy. Jakie cele i założenia będzie Pan realizował?"

Christian Gerken: "Niezależnie od tego, czy praca musi być wykonywana na wieżach kościołów, generatorach wiatrowych lub drzewach, nasi klienci znajdą idealną platformę do pracy dla każdego zadania jakie są w stanie sobie wyobrazić. Gerken posiada obecnie ponad 4200 nowoczesnych, zaawansowanych technologicznie urządzeń w swoim programie wynajmu, w tym szeroki wachlarz specjalnych platform roboczych. W rzeczywistości, Gerken jest obecnie jednym z wiodących wynajmów z platformami roboczymi w Europie.

Będziemy konsolidować i dalej rozbudowywać naszą pozycję, nadal ściśle współpracując z firmą RUTHMANN, ilekroć będziemy musieli rozwinąć lub odnowić flotę podnośników koszowych. Jakość doradztwa jest wzorowa i firma zawsze spełnia nasze szczególne potrzeby. Fajnie jest pracować z bardzo kompetentnymi ludźmi, którzy rozważają, potrzeby klienta, zanim zaprojektują i wyprodukują nowy produkt. To zdecydowanie pomaga nam i naszym klientom."

"Dziękuję bardzo za poświęcony czas, panie Gerken."

Źródło: www.ruthmann.de